ATBILDES PA SAVAM: Guna Pūcīte

ATBILDES PA SAVAM: Guna Pūcīte

Jaunā mūziķe. Darbojusies „Vadītājs konduktors”, „Double G”, vintage stila vokālajā grupā „Neaizmirstulītes” un „Ambermusic”. Vienkārši jautājumi un Gunas ATBILDES PA SAVAM.

 

Cik ilgi jau nodarbojies ar mūziku? Vai tas viss jau aizsākās bērnībā?

– “Jā! Pati gribēju iet uz mūzikas skolu un pati arī gāju. Man bija kādi 12 vai 11 gadi. Mazajā mūzikas skolā spēlēju vijoli; man sākumā piedāvāja klavieres vai vijoli, izvēlējos vijoli, bet sākumā man ļoti nepatika, jo bija baigi grūti. Es, mazais vijolnieks, čīgāju mājās un tad man iepatikās, jo mums nomainījās skolotājs.”

“Tai laikā mēs ar savām skolas biedrenēm uztaisījām tādu vokāli instrumentālo grupu, kur mēs pašas sacerējām dziesmas un spēlējām tās. Es gāju septītajā klasē, bet manas draudzenes astotajā. Tad mēs tādas sīkas esot uztaisījām savu grupu mājās, Līvānos – spēlējām mūzikas skolā, kur mums bija arī mēģinājumi. Mūsu pirmais koncerts bija, kad mēs iesildījām Autobuss Debesīs. Tas bija baigais pasākums! Tas bija mūsu pirmais koncerts ar savu mūziku.”

 “Esmu dziedājusi arī popgrupā – man mūzika visu laiku ir bijusi blakus. Vēlāk iestājos mūzikas vidusskolā, pabeidzu Mediņus. Tad izdomāju, ka man pietiek mūzikas manā dzīvē un nedaudz atkāpos no tās uz pāris gadiem, bet visu laiku darbojos kaut kādos citos projektos – Neaizmirstulītes, Ambermusic, Vadītājs konduktors. Tad man bija Double G projekts – izdomāju, ka spēlēšu kopā ar vienu puisi. Vienmēr mūzika ir bijusi blakus un, manuprāt, tas man nopietnais ceļš ir sācies tikai tagad, kad es pati tās dziesmas saceru – sāku nekautrēties no tām un „dodu ārā” to, kas man ir.”

“Un prieks, ka man ir cilvēki, kas mani riktīgi atbalsta; tas pats Gints, ar kuru spēlēju kopā – Gints Smukais. Mans draugs. Gunta Krauze, kas mani atbalsta un mudina mani pašu rakstīt savu mūziku. Pati jūtu, ka tagad ir tas laiks, kad varu sākt darīt tā, kā es pati gribu!”

 

Tad vari apgalvot, ka jau no pašas bērnības zināji, ka savu nākotni vēlies saistīt ar mūziku?

– “Es tiešām sen zināju, ka es gribu to darīt – katru reizi tas tikai kaut kādā formātā ir nomainījies. No sākuma es domāju, ka būšu vijolniece, bet tad atkal nāca laiks, kad likās, ka būšu kordiriģente. Dziedāšana vienmēr man ir bijusi blakus, bez tās nekur! Tās savas dziesmas, tās ko esmu krājusi sev gadu laikā – esmu jūtu, ka esmu nobriedusi tam, lai ar to visu dalītos tālāk un darīt to nopietni!”

 

Kā notiek Tavs dziesmu veidošanas process?

– “Tas ir visādi – man liekas, ka riktīgi profesionālā līmenī tas ir tādā brīdī, kad kāds paprasa dziesmu uz nākamo dienu un tad to uzraksti un ir ļoti labi. Profesionāli. Ne vienmēr tas ir tā – man ļoti vajag dziesmu un tagad es sēdēšu un rakstīšu. Man vairāk tas nāk caur vārdiem – ja es atrodu superīgus vārdus, piemēram, šai dziesmai „Vēlēšanās”. Vēl pielieku kaut ko tai klāt.”

 

Kur Tu smelies iedvesmu?

-“Visur kur – jebkur. Klausos, ko dari citi. Man ļoti patīk Sigur Ros, man ļoti patīk latviešu grupa Audience Killers. Mani iedvesmo tādi cilvēki, kas dara. Konkursi kā The Voice. No visādām lietām, kas nāk – mēģinu tās izanalizēt un dot ārā, un skatīties, kas no tā sanāk. Lai man pašai arī nav kauns par to, KO esmu sacerējusi, haha!”

 

Kādus izpildītājus Tu klausies?

– “Ir ļoti, ļoti dažādi. Man arī patīk riktīgs pops! Man ļoti patīk arī Sia, Coldplay, Prāta Vētra. Man patīk The Sound Poets, man ļoti patīk latviešu grupas. Pirmkārt, ja viņi dzied latviski. Latviski vispār ir pagrūti sakarīgus tekstus izdomāt un to visu sakarīgi pasniegt. Audience Killers vispār ir mana pēdējā laika super-favorīti! Tad ir vēl visādi citi izpildītāji, viņu dziesmiņas, kuras es salieku savā playlistā un tad klausos. Bet man reizēm arī apnīk, un tad reizēm ielieku kaut ko no pavisam citas operas.”

 

Kā Tu izdomā tērpus savām uzstāšanās reizēm?

– “Pašā sākumā man likās, ka vajag bez maz vai baltu blūzi un melnus svārkus – šķita, ka man vienmēr jābūt super solīdai, bet tas vairāk nāk kopā ar to, kāda esmu savā mūzikā. Tad es velku sev ērtāko, kas man ir, jo, ja man kaut kas spiež vai man kaut kas ir par lielu vai kaut kas karājas, tad nebūs labi.”

 

Kas tad būtu tas, ko nekad nevilktu uz uzstāšanās reizi?

– “Es nekad neietu ar nekādu super-minimālu apģērbu!”

 

Ar kādu mūziķi gribētu sadarboties?

– “AR DAUDZIEM! Ārprāts, tas vispār būtu amazing, ja kaut kas tāds varētu notikt! Ja to vispār varētu izdarīt – es vispār gribētu iepazīties ar Prāta Vētru, viņi bija mans bērnības iedvesmas avots! Man ļoti gribētos iepazīties un kaut ko darīt kopā ar Renāru Kauperu. Man ļoti gribētos ar Jāni Aišpuru no The Sound Poets, jo man viņi ļoti patīk un redzu kā viņi paši iet tam visam cauri. The Sound Poets dziesmas „Augšup” dēļ, es saņēmos un uzrakstīju bakalauru! (Smejas) Klausījos un rakstīju to! Man ļoti patīk arī dažādi DJ, elektroniskā mūzika. Man ļoti patīk DJ Rudd.”

“Mans super-sapnis būtu kādreiz uzstāties uz vienas skatuves ar Coldplay! Man ļoti, ļoti viņu mūzika iedvesmo.”

 

Kā Tu pati raksturotu savu mūziku?

– “Normāls gruzons, haha! Jo tie vārdi vienmēr ir ar riktīgo domu, bet no žanra viedokļa, man liekas, ka tas varētu būt soul-pops. Bet ne džezs! Es nezinu kā tas viss dzīvē iegriezīsies, bet pagaidām, man liekas, ka tas ir tā.”

Ko dari brīvajā laikā?

– “Es strādāju un brīvo laiku izmantoju mūzikai. Tad, ja man ir vēl brīvs laiks, tad es mēģinu apciemot savu ģimeni Līvānos, savus krustbērnus – vienkārši veltīt laiku saviem cilvēkiem, kas mani atbalsta un ir ar mani. Dot viņiem savu brīvo laiku!”

 

Kura ir tā vieta, kuru noteikti apmeklēt savas dzīves laikā?

– “Uz Austrāliju! Viņi paši dzīvo savā kontinentā, viņiem nav nekādu connection ar citiem. Man to ļoti gribētos apceļot. Vēl man gribētos aizbraukt uz Aļasku, uz kādu no super-ekstrēmajām vietām, kur cilvēks varbūt pat nav gājis – iet kādās ekspedīcijās. Paceļot pa okeānu, redzēt dabu un arī tos milzu vaļus! Vispār pašu Latviju apceļot, jo, piemēram, Liepājā es neesmu bijusi! Es gribētu tur uzspēlēt!”

 

Filma, ko ieteiktu katram noskatīties?

– “Tā ir tāda ļoti popkultūriska filma, bet man ļoti patika Warm Bodies. Man ļoti uzrunāja tās filmas mūzika un gandrīz visas dziesmas, kas tajā bija ir arī manā playlistā! Man arī patika tas stāsts, varbūt esmu sentimentāla romantiķe, bet man tās filmas doma patika! Vispār man patīk arī vecās latviešu filmas, komēdijas.”

 

Labākais padoms, ko kāds ir devis?

– “Darīt! Tas ir labākais padoms, ko var jebkuram iedot. Parasti jau tos padomus prasa vai vienkārši pasaka tai brīdī, kad šķiet, ka kaut kas nav, neiet. Saņemties un vienkārši sākt darīt!”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Copyright © AS RADIO SWH. All rights reserved.