ATBILDES PA SAVAM: Madara Grēgere

ATBILDES PA SAVAM: Madara Grēgere

Madara Grēgere. Jaunā mūziķe, dziesmu autore. Vienkārši jautājumi un Madaras ATBILDES PA SAVAM.

Par ko vēlējies kļūt bērnībā?

-Vispār man bērnībā bija ļoti interesanta atbilde, kad man jautāja, par ko vēlos kļūt – Burbuļvannas vadītāja! Jo mana mamma gāja uz ūdens masāžām un es būdama maziņa gāju līdzi, un man tas viss likās „Wow, tik interesanti!”. Sēdi un pieraksti kā administratore, kad nāk tie klienti.

Bet tad, kad man bija trīs gadiņi, tad mani mamma aizveda uz popgrupu „Jūras akmentiņi” – trīs gados sāku dziedāt. Piecos gados jau Ventspilī vinnēju konkursā „Cālis”, bet bērns būdams, gan jau nesapratu, bet man patika to visu darīt! Neatceros tās emocijas, bet, kad man bija trīspadsmit gadi, tad es piedalījos tādā konkursā „Latvijas talantīgākā meitene”, un tur uzvarot, es ieguvu titulu un iespēju pārstāvēt Latviju Turcijā – pasaules konkursā. Un tajā brīdī sapratu, ka tiešām tas ir tas, kas man patīk! Es varu sevi tādā veidā piepildīt un tās emocijas ir tik foršas! Tad es no trīspadsmit gadiem sapratu, ka mūzika mani nepametīs.

Tu pati raksti savas dziesmas?

-Jā, vienai dziesmai tagad ir arī manis pašas rakstīti vārdi. Es domāju, ka noteikti turpināšu to darīt, bet ir jāsagaida iedvesmas brīdis. Man tas ir grūti… Dziesmai „You & I”, kur arī esmu teksta autore, tie vārdi vienkārši atnāca kopā ar mūziku. Tas brīdis pienāk negaidot – tas var būt vakars vai rīts. Vai nakts, vai pēcpusdiena. Vienmēr kas man ienāk vai ieskanas galvā, tad uzreiz man ir telefons pie rokas un ierakstu visu. Turu telefonu blakus, lai neko nepazaudētu.

 

Ja es pareizi sapratu, tad es rakstījusi jau dziesmas agrāk, bet šī ir pirmā, ko parādi plašākai publikai. Cik Tev bija gadu, kad sarakstīji pašu pirmo dziesmu?

-Jā, tā tas ir. Bet sarakstīju pirmo dziesmu salīdzinoši vēlu – ja citi sāka to darīt 13 vai 14 gados, tad es vēl pirms ieiešanas OKartē (realitātes šovs „OKartes skatuve”) vēl domāju, ka es nekad nevarēšu sarakstīt savu dziesmu, bet tur mums tieši bija tie radošie uzdevumi. Viena dziesma bija kaverversija, bet otrai dziesmai bija jābūt oriģinālai. Atceros, ka man Guntars Račs prasīja, kad beidzot uzrakstīšu savu, un tad vienkārši atradu tekstu autoru, kura teksti mani uzrunāja. Atradu tekstu, kas man patika un tad tas notika tā vienkārši, dabīgi!

 

Vai ir kāds, kas Tevi konsultē attiecībā par skatuves tēlu vai arī pati par visu domā?

-Pēc padomiem vēršos pie stilistiem. Kad bija tāds atbildīgs pasākums kā Supernova, tad vērsos pie stilistes Līgas Bangas, kas man arī to tērpu uztaisīja. Videoklipiem, kas ir paliekošs pasākums– tur arī lūdzu palīdzību. Man ir paveicies, ka man ar mammu ir viens izmērs un tad, ja man trūkst kleitas, tad dodos uz mammas skapi, lai kaut ko aizņemtos ikdienai vai koncertiem. Tad mēs tā sakombinējam. (Smejas) Ja ir kādi ikdienas pasākumi, koncerti, tad es pati, bet, ja ir lielāks projekts, tad iesaistu vēl kādu cilvēciņu.

Kas ir Tavs mīļākais laiks gadā?

-Man liekas, ka tā ir vasara, jo tas ir tāds emocionāls brīdis man pašai. Vasara, vasaras vidus, jo tad es cenšos starp koncertiem aizbraukt uz laukiem Ventspils rajonā, pie pašas jūras. Tur es jūtos droši, tur mani neviens netraucē. Tur varu izslēgt telefonu un vienkārši būt pie jūras, pie dabas. Man pēdējos trīs gadus spēju no dabas dabūt to nepieciešamo enerģiju, un, ja jūtu, ka emocionāli nejūtos labi, tad noteikti aizbraukšu uz Ventspili, kur es varēšu justies labi. Tātad tā droši vien ir vasara, kad ir silts, kad nav vēja – foršs vasaras vakars pie jūras!

Tātad Tev ļoti patīk būt pie dabas?

-Jā, un tas nav svarīgi, vai esmu viena vai ar ģimeni, draugiem – tā vienkārši ir tā vieta, kur varu sevi enerģiski piepildīt. Nesen biju aizbraukusi uz laukiem un tad apsēdos jūras krastā, aizdomājos, ka varētu paņemt kladīti līdzi un rakstīt kaut ko. Vasarā noteikti to izdarīšu, kad būs vairāk laika!

Kurus mūzikas izpildītājus Tu klausies?

-Es klausos ļoti daudzus, tas atkarīgs arī pēc garastāvokļa. Es ļoti apbrīnoju Beyonce – viņa mani ļoti iedvesmo! Man patīk arī Coldplay, Adele. Man nav konkrētu mīļāko dziedātāju, bet man noteikti ir konkrēti iedvesmas avoti, kuri mani iedvesmo darīt. Ceru, ka man kaut kad sanāks tikt uz Beyonce koncertu!

Kas ir tas, ko noteikti gribētu paveikt savas dzīves laikā?

-Man ļoti patīk dažādi piedzīvojumi. Es nebaidos no tiem, mēģinu riskēt. Ļaujos tai ikdienas plūsmai un, ja ieraugu, ka ir kāds konkurss, tad piesakos tam. Noteikti gribētu apceļot pasauli – ļoti gribu aizbraukt uz Taizemi vai Nīcu Francijā.

Mans debijas albums būs tas pirmais lielais ķeksītis manā dzīvē, kas arī ir tai manā sarakstā ar paveicamajām lietām dzīves laikā. Kā jau teicu – pirms pieciem gadiem likās, ka tas ir neiespējami sarakstīt dziesmu, bet tagad nonākšu pretstatā tam, ko es domāju toreiz. Varu teikt sev:” Redzi? Tu to vari!”

 

Kura koncerta apmeklējums Tev ir visvairāk palicis atmiņā?

-Atceros, ka laikā, kad mācījos devītajā klasē, tad Latvijā bija Rihanna, kas man bija tāds saviļņojošs brīdis – dzirdēt dziesmas kā Umbrella dzīvajā. Pagājušajā gadā Latvijā bija Ed Sheeran un es ļoti, ļoti gribēju tikt uz to koncertu! Man Ziemassvētku vecītis uzdāvināja biļeti un tad devos uz šo koncertu viena, jo zināju, ka šis koncerts ir jāizbauda! Man tā pusotra stunda likās kaut kas „wow!” – reāli viens cilvēks ar ģitāru un savu balsi spēj tos visus tūkstošus apburt! Ja man uzprasa, tad tagad tas noteikti ir mans TOP koncerts, ko esmu apmeklējusi!

Labākais padoms, ko kāds ir devis.

-Tas noteikti ir no ģimenes, vecmāmiņas, mammas nācis. Man ļoti bieži saka, ka galvenais ir būt pašai. Izbaudīt brīdi uz skatuves. Mamma un vecmāmiņa man ļoti palīdz un spēj dot tos nepieciešamos uzmundrinājuma vārdus. Atceros, ka pirms Supernovas biju ļoti uztraukusies un Ome pienāca klāt sacīdama:” Lai es neredzētu, ka Tu esi tik satraukusies!” (Smejas) Viņas ļoti jūt man līdzi un tur īkšķus par mani – ja man nebūtu tik atbalstoša ģimene, tad es varbūt jau sen būtu padevusies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Copyright © AS RADIO SWH. All rights reserved.